İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - salonbitkileri

Sayfa: [1]
1


Doğru bilinen yanlışlardan biri olan yatak odasında çiçek bulundurmamak gerek fikrini bir kenara bırakmaya hazır mısınız? Akşamları karbondioksit yaydıkları için yatak odalarımızdan kovulan çiçeklerden özür dileme vakti geldi de geçiyor bile!

Ekolojik yaşam uzmanlarının belirttiğine göre bitkilerin akşamları karbondioksit vermeleri uyku kalitemizi ya da fiziksel sağlığımıza olumsuz bir etki oluşturmuyor. Kaldı ki eğer böyle bir şey söz konusu olsaydı orman ortasında bir evde uyurken pencerelerimizi sıkı sıkı kapatmamız gerekirdi. Oysaki ne kadar çok ağaç varsa o kadar temiz hava içerisinde huzurlu bir uyku çekeriz. Üstelik gece fotosentez yapmayı sürdüren bitkiler de bulunuyor!

Yatak odalarınıza hem güzellik katacak hem de olumlu etkileri ile daha kaliteli uykular çekmenize yardımcı olacak tüm bitkiler SalonBitkileri.com'da! Bu bitkiler hangileri merak ediyorsanız, hemen listemize başlayalım.


1 – Aloe Vera

Aloe Vera‘nın birçok faydası olan ve görüntüsüyle de insanı rahatlatan bir bitki. Cildin onarımı ve yanıkların tedavisi için sıkça kullandığımız bitki hakkında bilmediğimiz şey ise bir filtre görevi gördüğüymüş meğer. Nasa’nın hava filtreleyen bitkiler listesinde yer alan Aloe Vera bitkisi için yatak odalarımızda yer açmanın vakti geldi.
2 – Spatifilyum (Barış Zambağı)


Yelken çiçeği olarak da bildiğimiz Barış Çiçeği, oturma odalarımızda ve işyerlerimizde sıkça yer alan bir bitki. Ancak onun da yeri aslında yatak odamızmış. Ayrıca estetik bir duruş sergileyen bu çiçeği az da olsa ışık alabileceği bir yere koymanız da fayda var.

3 – Kılıç Çiçeği


Paşa kılıcı veya peygamber kılıcı olarak da bilinen kılıç çiçeği, yatak odalarınızın havasını değiştireceği gibi, dekorasyonunu da tamamlayacak türden bir bitki. Bu kılıç çiçeği akşamları da fotosentez yapmayı sürdürerek bulunduğu ortamdaki karbondioksidi alarak oksijen üretiyor. Bununla birlikte kılıç çiçeğinin depresyonu önlediğine de inanılıyor.

4 – Areka Bitkisi


İç mekan bitkileri arasında çok popüler olan Areka, geniş yer tutan ince yaprakları olan bir bitkidir. Eğer çok fazla eşyanın olmadığı veya yeşilin hakim olduğu bir yatak odanız varsa, Areka bitkisi sizin için doğru bir tercih olacaktır.

5 – Gerbera


Büyük renkli çiçekleri ile daha çok aranjmanlar içerisinde görmeye alışık olduğumuz gerberalar da hem kokuları ile hem de güzellikleri ile dekorasyonunuza bir dokunuş yaparken, Nasa’nın hazırlamış olduğu listeye göre sağlık bakımından da yatak odalarınızda yetiştirebileceğiniz çiçeklerden.

6 – Lavanta


Lavanta kokusunun sakinleştirici etkisi herkes tarafından biliniyor. Kişiyi daha pozitif hâle getirirken kaygıyı da azaltan lavantalar ile uyuduğunuz zaman, ertesi sabaha bebek gibi uyanabilirsiniz.

7 – Yasemin


Yasemin kokusu hem kişilerdeki kaygı durumunu azaltır hem de sakinleştirmenin yanında algılama konusunda da fayda sağlar. Yasemin kokusu ile uyuduğunuz zaman hem uykunuzu almış, dinç bir şekilde uyanabilirsiniz hem de gün boyu üretken ve pozitif olabilirsiniz.

2
Bu alanda forumda yazarlık yada moderatörlük başvuruları yapabilirsiniz. Bitkiler hakkındaki bilgi ve birikimlerinizi aktarabilir yada yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Sayfa: [1]